شیائومی ابتدای سال 2019 میلادی، با معرفی شارژ بیسیم 20 واتی در گوشی Xiaomi Mi 9 به اولین شرکتی تبدیل شد که این تکنولوژی را با چنین سرعتی معرفی می کند و تا به الان پس از گذشت چندین ماه هنوز هیچ شرکتی به چنین سرعتی در زمینه شارژ بیسیم نرسیده بود تا اینکه صبح امروز، شرکت شیائومی کنفرانس "عصر 5G" را برگزار کرد و در این مراسم شارژ بیسیم 30 واتی توسط شیائومی معرفی شد و فاصله شیائومی را با رقبا در این زمینه بیشتر کرد.


بالاترین توان شارژ سیمی که شیائومی در حال حاضر ارائه می دهد، شارژ 27 واتی می باشد اما حالا انگار شارژ بیسیم شیائومی سرعت بالاتری نسبت به شارژ سیمی این شرکت دارد و این انتظار می رود تا شیائومی در هنگام معرفی از پرچمدار بعدی خود یعنی Mi Mix 4، از شارژ سیمی 50 واتی یا حتی 100 واتی در کنار شارژ بیسیم 30 واتی استفاده کند.


Mi-Wireless-Charger-Fast-Charging-2


شیائومی در این مراسم 2 پایه مخصوص شارژ معرفی کرد که یکی از آنها 30 واتی و دیگری 20 واتی می باشد.


پایه شارژ 30 واتی شیائومی، طراحی بسیار باریک سبک و سفید رنگ ساده ای دارد که طراحی اغلب محصولات شیائومی را در ذهن تداعی می کند، نکته جالب در مورد این پایه شارژ بیسیم، استفاده از یک فن داخلی کاملا بدون صدا است که گوشی شما را درهنگام شارژ خنک نگه میدارد و مانع گرم شدن بیش از حد دستگاه می شود.


30W-wireless-charger


شارژ بیسیم 30 واتی شیائومی می تواند تا 50 درصد از ظرفیت یک گوشی 4000 میلی آمپری را تنها در 25 دقیقه پر کند و پر کردن مابقی آن نیز حدود 45 دقیقه دیگر زمان می برد.

 

محصول دوم شیائومی اما طراحی متفاوتی دارد، ضخامت این دستگاه تقریبا به اندازه یک کتاب می باشد و سطح آن نیز نسبت به پایه شارژ 30 واتی بسیار بزرگتر است که البته تمام نقاط سطح این دستگاه می تواند دستگاه شما را به راحتی شارژ کند، لازم به ذکر است که این پد شارژ بیسیم تنها از شارژ 20 واتی پشتیبانی می کند.


همچنین در لبه های این دستگاه یک ساعت دیجیتال تعبیه شده که یکی دیگر از کاربرد های این پد شارژ به شمار می رود.


20W-Wireless-Charging-Station


شیائومی در این مراسم اعلام کرد که پرچمدار جدید شیائومی بزودی معرفی می شود که در این پرچمدار نه تنها شارژ بیسیم، بلکه شارژ سیمی و شارژ معکوس نیز به صورت پیشرفته ترین حالت قرار گرفته است و این می تواند خبر خوبی برای هواداران شیائومی باشد، در ادامه نیز شیائومی اعلام کرد که دستگاه های جدید شیائومی با پشتیبانی از شارژ 40 واتی همگی در فاز آزمایش می باشند و شارژ بیسیم 40 واتی نیز بزودی توسط شیائومی وارد بازار خواهد شد.


image