سوالی دارید ؟ تماس بگیرید

071-36340539

بررسی سرمایه گذاری شیائومی در صنعت خودرو برقی

سال پیش شیائومی با پشتیبانی و سرمایه گذاری بر روی شرکت NIO تمایل خود را به صنعت خودروی برقی نشان داد. شرکت NIO یکی از موفق‌ترین شرکت‌های خودساز برقی در چین است. چند وقت پیش یکی از مدیران صندوق سرمایه گذاری این شرکت با بلومبرگ مصاحبه‌ای انجام داده است و از آینده و پیشرفت این صنعت در چین صحبت کرد و انتظار می‌رود در سال آینده خبرهای داغی در این مورد بشنویم. در ادامه گزارشی از این مصاحبه آورده شده است.


نیو کپیتال، یک صندوق سرمایه‌گذاری در چین است که از خودروساز برقی نیو پشتیبانی مالی می‌کند.

یان ژو، یکی از مدیران شرکت نیو طی مصاحبه‌ای با بلومبرگ، نگاهی واقع‌گرایانه به عاقبت بسیاری از استارتاپ‌های تولید خودروی الکتریکی در چین داشت. ژو در این مصاحبه گفت: کسب‌وکار ساخت خودروی برقی، سیستمی بسیار پیچیده است که نیاز به سرمایه‌گذاری‌های فراوانی دارد و تنها تعداد بسیار کمی می‌توانند چنین کاری را از ابتدا انجام دهند.

حدود نیمی از خودروهای الکتریکی جهان در بازار چین فروخته می‌شود، بنابراین جای تعجب نیست که کارآفرینان محلی به دنبال سرمایه‌گذاری در این صنعت هستند. رقابت در این بازار طی سال‌های آینده وارد فاز جدیدی خواهد شد، زیرا دولت چین به برندهای خارجی مانند تسلا و بی‌ام‌و اجازه داده است که شعبه محلی خود را در این کشور برپا کنند.

تمرکز خودروسازان بزرگ جهانی بر بازار چین و رقابت شدید بین تسلا و بی‌ام‌و با خودروسازان محلی، در بلندمدت می‌تواند ثمرات خوبی برای پیشرفت فناوری چین داشته باشد؛ هر چند که این موضوع می‌تواند باعث از بین رفتن استارتاپ‌های ضعیف شود.

با این حال، جنگ تجاری مداوم بین ایالات متحده و چین باعث می‌شود که شرایط تا حدودی در این زمینه تغییر کند. به گفته ژو، جنگ تجاری ایالات متحده آمریکا علیه چین، مانع بزرگی برای اقتصاد جهانی و همچنین توسعه فناوری خودروی برقی است.

`ژو ادامه داد: اگر جنگ تجاری میان آمریکا و چین ادامه یابد یا تشدید شود، فرآیند تجاری‌سازی خودروی الکتریکی هوشمند به تعویق خواهد افتاد و همچنین اثرات تلاش‌های جهانی برای بهبود ایمنی و بهره‌وری ‌آن‌ها را کاهش می‌دهد.

پست قبلی

حذف نوار پایین در گوشی Mi Mix 3 (کم حاشیه‌تر)

پست بعدی

گوشی پوکوفون F1 شیائومی رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از جدیدترین تخفیف ها و محصولات با خبر شوید:

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید

دلیل بازگشت وجه